Computer Systems - (BCS)
|
CRN
|
Subject
|
Course
|
Section
|
Credits
|
Title
|
Level
|
Applied Learning Category
|
|
Start Date
|
End Date
|
Days
|
Times
|
Building
|
Room
|
60272
|
BCS
|
102
|
AJ1
|
3.00
|
Computer Concepts and Applications
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Henry Bojack
|
|
60273
|
BCS
|
102
|
BJ1
|
3.00
|
Computer Concepts and Applications
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Henry Bojack
|
|
62452
|
BCS
|
109
|
AJ1
|
3.00
|
Introduction to Programming
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Nur Dean
|
|
62425
|
BCS
|
208L
|
BJ1
|
0.00
|
Networking Fundamentals I (Lab)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Joseph Magaldi
|
|
62424
|
BCS
|
208T
|
BJ1
|
3.00
|
Introduction to Networks
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Joseph Magaldi
|
|
61998
|
BCS
|
215
|
AJ1
|
3.00
|
UNIX Operating Systems
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Ilknur Aydin
|
|
61573
|
BCS
|
230
|
EJ1
|
3.00
|
Foundations of Computer Programming II
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
William A Myers
|
|
62571
|
BCS
|
260
|
BJ1
|
3.00
|
Introduction to Database Systems
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Matthew J Fried
|
|
62570
|
BCS
|
262
|
AJ1
|
3.00
|
Data Communications
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Matthew J Fried
|
|
60267
|
BCS
|
300
|
AJ1
|
3.00
|
Management Information Systems
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Jill O'Sullivan
|
|
62652
|
BCS
|
300
|
AJ3
|
3.00
|
Management Information Systems
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Jason P Rudish
|
|
60442
|
BCS
|
300
|
BJ1
|
3.00
|
Management Information Systems
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Jill O'Sullivan
|
|
62654
|
BCS
|
300
|
BJ3
|
3.00
|
Management Information Systems
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Jason P Rudish
|
|
62639
|
BCS
|
301W
|
AJW
|
3.00
|
Systems Analysis and Design
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Lorraine Greenwald
|
|
62319
|
BCS
|
318
|
CJ1
|
3.00
|
Virtualization and Cloud Computing
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jul 25, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Tolga Tohumcu
|
|
61986
|
BCS
|
345
|
AJ1
|
3.00
|
JAVA Programming
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Kimberlee M Moorning
|
|
62572
|
BCS
|
350
|
CJ1
|
3.00
|
Web Database Development
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jul 25, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Jie Li
|
|
61836
|
BCS
|
378
|
AJ1
|
3.00
|
Information Security
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Jie Li
|
|
62423
|
BCS
|
390
|
AJ1
|
3.00
|
Database Administration and Security
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Shellon M Lees
|
|
62318
|
BCS
|
430W
|
CJW
|
3.00
|
SrProject Writing Intensive*AL
|
Upper Division
|
ACCW
|
|
May 30, 2023
|
Jul 25, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Lorraine Greenwald
|
|
61959
|
BCS
|
440
|
EAL
|
3.00
|
CPIS Internship *AL
|
Upper Division
|
ACIN
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Russell R Esposito
|
|
62320
|
BCS
|
450
|
CJ1
|
3.00
|
Special Topics: AWS
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jul 25, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Tolga Tohumcu
|
Biology - (BIO)
|
CRN
|
Subject
|
Course
|
Section
|
Credits
|
Title
|
Level
|
Applied Learning Category
|
|
Start Date
|
End Date
|
Days
|
Times
|
Building
|
Room
|
62431
|
BIO
|
120L
|
AJ1
|
0.00
|
General Biology (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Juliana I Tafrova
|
|
62432
|
BIO
|
120L
|
BJ1
|
0.00
|
General Biology (Lab)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Shirley Labardy
|
|
62433
|
BIO
|
120T
|
AJ1
|
4.00
|
General Biology
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Juliana I Tafrova
|
|
62434
|
BIO
|
120T
|
BJ1
|
4.00
|
General Biology
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Shirley Labardy
|
|
62486
|
BIO
|
121
|
AJ1
|
3.00
|
Health, Heredity, and Behavior
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Gregory L Arnold
|
|
62272
|
BIO
|
121
|
BJ1
|
3.00
|
Health, Heredity, and Behavior
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. William Germano
|
|
61190
|
BIO
|
130L
|
A01
|
0.00
|
Biological Principles I (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
12:30 pm - 02:30 pm
|
HALE
|
123
|
|
Instructor:
Dr. Lisa Prazak-Stockwell
|
|
61194
|
BIO
|
130L
|
APM
|
0.00
|
Biological Principles I (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
08:10 pm - 10:10 pm
|
HALE
|
123
|
|
Instructor:
Angelina Libardi
|
|
61448
|
BIO
|
130T
|
A01
|
4.00
|
Biological Principles I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTR
|
10:00 am - 12:00 pm
|
BUSC
|
115
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
W
|
10:00 am - 12:00 pm
|
BUSC
|
115
|
|
Instructor:
Dr. Lisa Prazak-Stockwell
|
|
61450
|
BIO
|
130T
|
APM
|
4.00
|
Biological Principles I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
06:00 pm - 08:00 pm
|
HALE
|
125
|
|
Instructor:
Angelina Libardi
|
|
61196
|
BIO
|
131L
|
B01
|
0.00
|
Biological Principles II (Lab)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
11:10 am - 01:10 pm
|
HALE
|
122
|
|
Instructor:
Michael Faro
|
|
61200
|
BIO
|
131L
|
BPM
|
0.00
|
Biological Principles II (Lab)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
08:10 pm - 10:10 pm
|
HALE
|
122
|
|
Instructor:
Saqib M Bett
|
|
61451
|
BIO
|
131T
|
B01
|
4.00
|
Biological Principles II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
09:00 am - 11:00 am
|
HALE
|
222
|
|
Instructor:
Michael Faro
|
|
61199
|
BIO
|
131T
|
BPM
|
4.00
|
Biological Principles II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
06:00 pm - 08:00 pm
|
BUSC
|
115
|
|
Instructor:
Saqib M Bett
|
|
61210
|
BIO
|
170L
|
A01
|
0.00
|
Human Anatomy and Physiology I (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
10:30 am - 12:30 pm
|
HALE
|
214
|
|
Instructor:
Dr. William Germano
|
|
61567
|
BIO
|
170L
|
A02
|
0.00
|
Human Anatomy and Physiology I (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
08:00 am - 10:00 am
|
HALE
|
214
|
|
Instructor:
Dr. Misti L Millar-Calderon
|
|
61216
|
BIO
|
170L
|
A03
|
0.00
|
Human Anatomy and Physiology I (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
05:30 pm - 07:30 pm
|
HALE
|
214
|
|
Instructor:
Dr. Alan I Hecht
|
|
61822
|
BIO
|
170L
|
A05
|
0.00
|
Human Anatomy and Physiology I (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
01:00 pm - 03:00 pm
|
HALE
|
214
|
|
Instructor:
Dr. Lloyd M Angel
|
|
61222
|
BIO
|
170L
|
APM
|
0.00
|
Human Anatomy and Physiology I (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
08:00 pm - 10:00 pm
|
HALE
|
214
|
|
Instructor:
Dr. Anthony Perso
|
|
61420
|
BIO
|
170L
|
BPM
|
0.00
|
Human Anatomy and Physiology I (Lab)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
08:00 pm - 10:00 pm
|
HALE
|
214
|
|
Instructor:
Richard Marsillo
|
|
61459
|
BIO
|
170T
|
A01
|
4.00
|
Human Anatomy and Physiology I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
08:00 am - 10:00 am
|
GLSN
|
102
|
|
Instructor:
Dr. William Germano
|
|
61457
|
BIO
|
170T
|
A02
|
4.00
|
Human Anatomy and Physiology I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
10:30 am - 12:30 pm
|
GLSN
|
102
|
|
Instructor:
Dr. Misti L Millar-Calderon
|
|
61460
|
BIO
|
170T
|
A03
|
4.00
|
Human Anatomy and Physiology I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
03:00 pm - 05:00 pm
|
GLSN
|
102
|
|
Instructor:
Dr. Alan I Hecht
|
|
61221
|
BIO
|
170T
|
A04
|
4.00
|
Human Anatomy and Physiology I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
05:30 pm - 07:30 pm
|
GLSN
|
239
|
|
Instructor:
Dr. Anthony Perso
|
|
61823
|
BIO
|
170T
|
A05
|
4.00
|
Human Anatomy and Physiology I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
10:30 am - 12:30 pm
|
LUPT
|
250
|
|
Instructor:
Dr. Lloyd M Angel
|
|
61419
|
BIO
|
170T
|
B01
|
4.00
|
Human Anatomy and Physiology I
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
05:30 pm - 07:30 pm
|
GLSN
|
104
|
|
Instructor:
Richard Marsillo
|
|
61398
|
BIO
|
171L
|
A01
|
0.00
|
Human Anatomy and Physiology II (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
01:00 pm - 03:00 pm
|
HALE
|
216
|
|
Instructor:
Justine M Hoffmann
|
|
61202
|
BIO
|
171L
|
B01
|
0.00
|
Human Anatomy and Physiology II (Lab)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
10:30 am - 12:30 pm
|
HALE
|
216
|
|
Instructor:
Dr. Gerard T DeFeo
|
|
61206
|
BIO
|
171L
|
B03
|
0.00
|
Human Anatomy and Physiology II (Lab)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
01:00 pm - 03:00 pm
|
HALE
|
216
|
|
Instructor:
Justine M Hoffmann
|
|
61555
|
BIO
|
171L
|
B04
|
0.00
|
Human Anatomy and Physiology II (Lab)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
08:00 am - 10:00 am
|
HALE
|
216
|
|
Instructor:
Dr. Misti L Millar-Calderon
|
|
61208
|
BIO
|
171L
|
BPM
|
0.00
|
Human Anatomy and Physiology II (Lab)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
08:00 pm - 10:00 pm
|
HALE
|
216
|
|
Instructor:
Dr. Gregory L Arnold
|
|
61418
|
BIO
|
171L
|
PMA
|
0.00
|
Human Anatomy and Physiology II (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
08:00 pm - 10:00 pm
|
HALE
|
216
|
|
Instructor:
Dr. Kerry Keegan
|
|
61397
|
BIO
|
171T
|
A01
|
4.00
|
Human Anatomy and Physiology II
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
10:30 am - 12:30 pm
|
GLSN
|
125
|
|
Instructor:
Justine M Hoffmann
|
|
61417
|
BIO
|
171T
|
A02
|
4.00
|
Human Anatomy and Physiology II
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTR
|
05:30 pm - 07:30 pm
|
BUSC
|
218
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
W
|
05:30 pm - 07:30 pm
|
BUSC
|
218
|
|
Instructor:
Dr. Kerry Keegan
|
|
61453
|
BIO
|
171T
|
B01
|
4.00
|
Human Anatomy and Physiology II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
08:00 am - 10:00 am
|
LUPT
|
242
|
|
Instructor:
Dr. Gerard T DeFeo
|
|
61455
|
BIO
|
171T
|
B03
|
4.00
|
Human Anatomy and Physiology II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
10:30 am - 12:30 pm
|
HALE
|
214
|
|
Instructor:
Justine M Hoffmann
|
|
61554
|
BIO
|
171T
|
B04
|
4.00
|
Human Anatomy and Physiology II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
10:30 am - 12:30 pm
|
GLSN
|
L102
|
|
Instructor:
Dr. Misti L Millar-Calderon
|
|
61456
|
BIO
|
171T
|
B05
|
4.00
|
Human Anatomy and Physiology II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
05:30 pm - 07:30 pm
|
GLSN
|
L111
|
|
Instructor:
Dr. Gregory L Arnold
|
|
61982
|
BIO
|
240
|
AJ1
|
3.00
|
Bioethics
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Robert A Crocker
|
|
62574
|
BIO
|
240
|
BJ1
|
3.00
|
Bioethics
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Stephanie M Zimmerman
|
|
61871
|
BIO
|
290L
|
C01
|
0.00
|
Entomology II Laboratory
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jul 25, 2023
|
TR
|
04:55 pm - 06:45 pm
|
HALE
|
120
|
|
Instructor:
Dr. Eric C Morgan
|
|
61870
|
BIO
|
290T
|
C01
|
3.00
|
Entomology II
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jul 25, 2023
|
TR
|
02:00 pm - 04:45 pm
|
HALE
|
120
|
|
Instructor:
Dr. Eric C Morgan
|
|
62273
|
BIO
|
318L
|
A01
|
0.00
|
Medical Microbiology (Lab)
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
11:10 am - 01:10 pm
|
HALE
|
210
|
|
Instructor:
Dr. Lorrence H Green
|
|
62275
|
BIO
|
318L
|
APM
|
0.00
|
Medical Microbiology (Lab)
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
06:00 pm - 08:00 pm
|
HALE
|
210
|
|
Instructor:
Dr. Michael Dalto
|
|
62276
|
BIO
|
318L
|
B01
|
0.00
|
Medical Microbiology (Lab)
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
11:10 am - 01:10 pm
|
HALE
|
210
|
|
Instructor:
Dr. Megan C Valenti
|
|
62278
|
BIO
|
318L
|
BPM
|
0.00
|
Medical Microbiology (Lab)
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
06:00 pm - 08:00 pm
|
HALE
|
210
|
|
Instructor:
Dr. Michael Dalto
|
|
62279
|
BIO
|
318T
|
A01
|
4.00
|
Medical Microbiology
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTR
|
09:00 am - 11:00 am
|
BUSC
|
222
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
W
|
09:00 am - 11:00 am
|
BUSC
|
222
|
|
Instructor:
Dr. Lorrence H Green
|
|
62280
|
BIO
|
318T
|
APM
|
4.00
|
Medical Microbiology
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
08:10 pm - 10:10 pm
|
GLSN
|
238
|
|
Instructor:
Dr. Michael Dalto
|
|
62282
|
BIO
|
318T
|
B01
|
4.00
|
Medical Microbiology
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
09:00 am - 11:00 am
|
GLSN
|
123
|
|
Instructor:
Dr. Megan C Valenti
|
|
62283
|
BIO
|
318T
|
BPM
|
4.00
|
Medical Microbiology
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
08:10 pm - 10:10 pm
|
HALE
|
222
|
|
Instructor:
Dr. Michael Dalto
|
|
61533
|
BIO
|
343T
|
C01
|
3.00
|
Principles of Genetics
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jul 25, 2023
|
MW
|
10:30 am - 01:15 pm
|
GLSN
|
104
|
|
Instructor:
Dr. Stefan T Tafrov
|
|
60985
|
BIO
|
344L
|
C01
|
1.00
|
Principles of Genetics Lab
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jul 25, 2023
|
MW
|
01:45 pm - 04:30 pm
|
HALE
|
122
|
|
Instructor:
Dr. Stefan T Tafrov
|
|
60798
|
BIO
|
380
|
EAL
|
3.00
|
Pre-Professional Exp I*AL
|
Upper Division
|
ACIN
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Lisa Prazak-Stockwell
|
|
60825
|
BIO
|
381
|
EAL
|
3.00
|
Pre-Professional Exp II*AL
|
Upper Division
|
ACIN
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Lisa Prazak-Stockwell
|
|
62128
|
BIO
|
455
|
AJ1
|
3.00
|
Validation and Regulatory Affairs
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Melissa J Vozza
|
|
62529
|
BIO
|
478L
|
EIN
|
2.00
|
Bioscience Internship B1
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Peter J Park
|
|
61947
|
BIO
|
480L
|
EA2
|
3.00
|
Bioscience Internship I*AL
|
Upper Division
|
ACIN
ACUR
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Lisa Prazak-Stockwell
|
|
62696
|
BIO
|
480L
|
EIN
|
3.00
|
Bioscience Internship I*AL
|
Upper Division
|
ACIN
ACUR
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Peter J Park
|
|
62530
|
BIO
|
481L
|
EIN
|
3.00
|
Bioscience Internship II*AL
|
Upper Division
|
ACIN
ACUR
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Lisa Prazak-Stockwell
|
Business - (BUS)
|
CRN
|
Subject
|
Course
|
Section
|
Credits
|
Title
|
Level
|
Applied Learning Category
|
|
Start Date
|
End Date
|
Days
|
Times
|
Building
|
Room
|
60064
|
BUS
|
101
|
A01
|
3.00
|
Accounting I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTR
|
08:00 am - 10:00 am
|
BUSC
|
124
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
W
|
08:00 am - 10:00 am
|
BUSC
|
124
|
|
Instructor:
Keith F Brady
|
|
60669
|
BUS
|
101
|
AJ2
|
3.00
|
Accounting I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Jason P Rudish
|
|
60294
|
BUS
|
102
|
BJ1
|
3.00
|
Accounting II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Jason P Rudish
|
|
61787
|
BUS
|
109
|
AJ1
|
3.00
|
Management Theories and Practices
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Laila Bichara
|
|
60991
|
BUS
|
111
|
AJ1
|
3.00
|
Introduction to Business
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Paulette A Nadel
|
|
62133
|
BUS
|
131
|
AJ1
|
3.00
|
Marketing Principles
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Ebru Ulusoy Akgun
|
|
62511
|
BUS
|
202
|
AJ1
|
3.00
|
Business Law I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Chad A Lupinacci
|
|
60076
|
BUS
|
240
|
BPM
|
3.00
|
Business Statistics
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
08:10 pm - 10:10 pm
|
BUSC
|
124
|
|
Instructor:
Dr. Chad A Lupinacci
|
|
62500
|
BUS
|
266
|
BJ1
|
3.00
|
Personnel and Human Resources Management
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Sue H Moon
|
|
62703
|
BUS
|
278
|
INC
|
3.00
|
Business Project
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jul 25, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Nanda K Viswanathan
|
|
61529
|
BUS
|
300
|
AJ1
|
3.00
|
Operations Management
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Jill O'Sullivan
|
|
61799
|
BUS
|
300
|
BJ1
|
3.00
|
Operations Management
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Jill O'Sullivan
|
|
62678
|
BUS
|
304
|
BJ1
|
3.00
|
Business Law II
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Chad A Lupinacci
|
|
62265
|
BUS
|
307
|
AJ1
|
3.00
|
Corporate Finance
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
John Masserwick
|
|
62355
|
BUS
|
307
|
BJ1
|
3.00
|
Corporate Finance
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Meeghan R Rogers
|
|
62310
|
BUS
|
310
|
AJ1
|
3.00
|
Principles of Taxation
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Eileen Eichler
|
|
61009
|
BUS
|
311
|
AJ1
|
3.00
|
Organizational Behavior
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Laila Bichara
|
|
61121
|
BUS
|
311
|
BJ1
|
3.00
|
Organizational Behavior
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Laila Bichara
|
|
60761
|
BUS
|
322
|
AJ1
|
3.00
|
International Management
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Sudhir Sachdev
|
|
61938
|
BUS
|
379
|
ALC
|
3.00
|
Business Internship *AL
|
Upper Division
|
ACIN
|
|
May 30, 2023
|
Jul 25, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
John Masserwick
|
|
62266
|
BUS
|
390
|
BJ1
|
3.00
|
ST:Quantitativ Tech in Finance
|
Upper Division
|
ACCS
AECS
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Meeghan R Rogers
|
|
60498
|
BUS
|
404
|
BJ1
|
3.00
|
Financial Markets and Institutions
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Meeghan R Rogers
|
|
61768
|
BUS
|
404
|
BJ2
|
3.00
|
Financial Markets and Institutions
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Eileen Eichler
|
|
61361
|
BUS
|
409W
|
CJ2
|
3.00
|
Strategic Management (Writing Intensive)
|
Upper Division
|
ACCW
|
|
May 30, 2023
|
Jul 25, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Sudhir Sachdev
|
|
62174
|
BUS
|
409W
|
CWJ
|
3.00
|
Strategic Management (Writing Intensive)
|
Upper Division
|
ACCW
|
|
May 30, 2023
|
Jul 25, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Sudhir Sachdev
|
|
61097
|
BUS
|
460
|
BJ1
|
3.00
|
Leadership and Ethics
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Maria A Randazzo-Davis
|
|
61939
|
BUS
|
479
|
CAL
|
3.00
|
Business Internship II*AL
|
Upper Division
|
ACIN
|
|
May 30, 2023
|
Jul 25, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Nanda K Viswanathan
|
Chemistry - (CHM)
|
CRN
|
Subject
|
Course
|
Section
|
Credits
|
Title
|
Level
|
Applied Learning Category
|
|
Start Date
|
End Date
|
Days
|
Times
|
Building
|
Room
|
60086
|
CHM
|
124L
|
A01
|
0.00
|
Principles of Chemistry (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
11:00 am - 01:10 pm
|
LUPT
|
223
|
|
Instructor:
Michele Antico
|
|
62437
|
CHM
|
124L
|
B01
|
0.00
|
Principles of Chemistry (Lab)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
11:00 am - 01:10 pm
|
LUPT
|
223
|
|
Instructor:
Jennifer Chabra
|
|
61252
|
CHM
|
124T
|
A01
|
4.00
|
Principles of Chemistry
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
09:00 am - 10:50 am
|
LUPT
|
113
|
|
Instructor:
Michele Antico
|
|
62438
|
CHM
|
124T
|
B01
|
4.00
|
Principles of Chemistry
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
09:00 am - 10:50 am
|
LUPT
|
131
|
|
Instructor:
Jennifer Chabra
|
|
60751
|
CHM
|
152L
|
A01
|
0.00
|
General Chemistry I (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
02:00 pm - 04:10 pm
|
LUPT
|
222
|
|
Instructor:
Dr. Michael De Castro
|
|
61175
|
CHM
|
152L
|
A03
|
0.00
|
General Chemistry I (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
05:00 pm - 07:10 pm
|
LUPT
|
222
|
|
Instructor:
Joanne M DiNovis
|
|
60092
|
CHM
|
152L
|
APM
|
0.00
|
General Chemistry I (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
08:00 pm - 10:10 pm
|
LUPT
|
222
|
|
Instructor:
Dr. John Sleckman
|
|
61254
|
CHM
|
152T
|
A01
|
4.00
|
General Chemistry Principles I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
12:00 pm - 01:50 pm
|
LUPT
|
131
|
|
Instructor:
Dr. Michael De Castro
|
|
61256
|
CHM
|
152T
|
A03
|
4.00
|
General Chemistry Principles I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
03:00 pm - 04:50 pm
|
LUPT
|
131
|
|
Instructor:
Joanne M DiNovis
|
|
61255
|
CHM
|
152T
|
AHY
|
4.00
|
General Chemistry Principles I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MW
|
06:00 pm - 07:50 pm
|
LUPT
|
113
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. John Sleckman
|
|
61174
|
CHM
|
153L
|
B02
|
0.00
|
General Chemistry II (Lab)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
02:00 pm - 04:10 pm
|
LUPT
|
222
|
|
Instructor:
Dr. Victor Huang
|
|
60755
|
CHM
|
153L
|
B04
|
0.00
|
General Chemistry II (Lab)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
05:00 pm - 07:10 pm
|
LUPT
|
222
|
|
Instructor:
Michael J Belizar
|
|
60096
|
CHM
|
153L
|
BPM
|
0.00
|
General Chemistry II (Lab)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
08:00 pm - 10:10 pm
|
LUPT
|
222
|
|
Instructor:
Matthew R Loughren
|
|
61259
|
CHM
|
153T
|
B02
|
4.00
|
General Chemistry Principles II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
12:00 pm - 01:50 pm
|
LUPT
|
113
|
|
Instructor:
Dr. Victor Huang
|
|
61261
|
CHM
|
153T
|
B04
|
4.00
|
General Chemistry Principles II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
03:00 pm - 04:50 pm
|
LUPT
|
113
|
|
Instructor:
Michael J Belizar
|
|
62677
|
CHM
|
153T
|
BPM
|
4.00
|
General Chemistry Principles II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
06:00 pm - 07:50 pm
|
LUPT
|
131
|
|
Instructor:
Matthew R Loughren
|
|
61066
|
CHM
|
260L
|
BPM
|
0.00
|
Fundamentals of Organic Chemistry (Lab)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
08:00 pm - 10:10 pm
|
LUPT
|
220
|
|
Instructor:
Dr. Michael De Castro
|
|
61263
|
CHM
|
260T
|
BPM
|
4.00
|
Fundamentals of Organic Chemistry
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
06:00 pm - 07:50 pm
|
LUPT
|
113
|
|
Instructor:
Dr. Michael De Castro
|
|
60844
|
CHM
|
270L
|
A01
|
0.00
|
Organic Chemistry I (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
12:00 pm - 02:55 pm
|
LUPT
|
221
|
|
Instructor:
Dr. Philip Byers
|
|
62074
|
CHM
|
270L
|
APM
|
0.00
|
Organic Chemistry I (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
07:00 pm - 09:55 pm
|
LUPT
|
221
|
|
Instructor:
Christopher A Enright
|
|
61264
|
CHM
|
270T
|
A01
|
5.00
|
Organic Chemistry I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
10:00 am - 11:50 am
|
LUPT
|
131
|
|
Instructor:
Dr. Philip Byers
|
|
62075
|
CHM
|
270T
|
APM
|
5.00
|
Organic Chemistry I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
05:00 pm - 06:50 pm
|
LUPT
|
131
|
|
Instructor:
Christopher A Enright
|
|
62308
|
CHM
|
271L
|
B02
|
0.00
|
Organic Chemistry II (Lab)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
12:00 pm - 02:55 pm
|
LUPT
|
221
|
|
Instructor:
Dr. Philip Byers
|
|
62309
|
CHM
|
271T
|
B02
|
5.00
|
Organic Chemistry II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
10:00 am - 11:50 am
|
LUPT
|
156
|
|
Instructor:
Dr. Troy W Joseph
|
|
62643
|
CHM
|
380L
|
A02
|
0.00
|
Biochemistry (Lab)
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TWR
|
02:00 pm - 04:40 pm
|
LUPT
|
220
|
|
Instructor:
Dr. Glen Hinckley
|
|
61674
|
CHM
|
380L
|
B01
|
0.00
|
Biochemistry (Lab)
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTW
|
02:00 pm - 04:40 pm
|
LUPT
|
220
|
|
Instructor:
Dr. Rakhi Y Agarwal
|
|
62641
|
CHM
|
380T
|
A02
|
4.00
|
Biochemistry
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
12:00 pm - 01:50 pm
|
LUPT
|
113
|
|
Instructor:
Dr. Glen Hinckley
|
|
61673
|
CHM
|
380T
|
B01
|
4.00
|
Biochemistry
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
12:00 pm - 01:50 pm
|
LUPT
|
131
|
|
Instructor:
Dr. Rakhi Y Agarwal
|
Criminal Justice - (CRJ)
|
CRN
|
Subject
|
Course
|
Section
|
Credits
|
Title
|
Level
|
Applied Learning Category
|
|
Start Date
|
End Date
|
Days
|
Times
|
Building
|
Room
|
62578
|
CRJ
|
100
|
BJ1
|
3.00
|
Introduction to Criminal Justice
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
John I Kostanoski
|
|
61881
|
CRJ
|
101
|
AJ1
|
3.00
|
Law Enforcement and Community Relations
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
John I Kostanoski
|
|
61882
|
CRJ
|
102
|
BJ1
|
3.00
|
Juvenile Delinquency and Justice
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Deanna N Devlin
|
|
61745
|
CRJ
|
105
|
AJ1
|
3.00
|
Corrections in America
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
John I Kostanoski
|
|
62580
|
CRJ
|
203
|
AJ1
|
3.00
|
Criminology
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. LaNina N Cooke
|
|
62258
|
CRJ
|
300
|
BJ1
|
3.00
|
Forensic Psychology
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. LaNina N Cooke
|
|
62349
|
CRJ
|
307L
|
AJ1
|
0.00
|
Criminal Justice Data Base Operations (Lab)
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Tino J Posillico
|
|
62348
|
CRJ
|
307T
|
AJ1
|
4.00
|
Criminal Justice Data Base Operations
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Tino J Posillico
|
|
62259
|
CRJ
|
316
|
BJ1
|
3.00
|
Victimology
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Deanna N Devlin
|
|
62257
|
CRJ
|
360
|
BJ1
|
3.00
|
Probation and Parole
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. LaNina N Cooke
|
|
62307
|
CRJ
|
370
|
BJ1
|
4.00
|
Patrol Operations
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
John I Kostanoski
|
|
61293
|
CRJ
|
406L
|
A01
|
0.00
|
Crime Analysis and Mapping (Lab)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
WR
|
09:25 am - 12:55 pm
|
GLSN
|
310
|
|
Instructor:
Dr. Brian P Kelly
|
|
61291
|
CRJ
|
406T
|
AJ1
|
4.00
|
Crime Analysis and Mapping
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Brian P Kelly
|
|
61339
|
CRJ
|
407L
|
B01
|
0.00
|
Crime Prevention Systems (Lab)
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
WR
|
09:25 am - 12:55 pm
|
GLSN
|
310
|
|
Instructor:
Dr. Brian P Kelly
|
|
61337
|
CRJ
|
407T
|
BJ1
|
4.00
|
Crime Prevention Systems
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Brian P Kelly
|
|
62321
|
CRJ
|
410W
|
WJA
|
3.00
|
Senior Project- Writing Intensive
|
Upper Division
|
ACCW
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Peter Galante
|
|
62377
|
CRJ
|
410W
|
WJB
|
3.00
|
Senior Project- Writing Intensive
|
Upper Division
|
ACCW
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Tino J Posillico
|
|
62402
|
CRJ
|
425
|
AJ1
|
3.00
|
Policy and Program Evaluation
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Deanna N Devlin
|
|
62632
|
CRJ
|
450
|
AJ1
|
3.00
|
Privacy and Equality
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Michelle D Miranda
|
|
62403
|
CRJ
|
454
|
AJ1
|
3.00
|
Ethics and Leadership in Criminal Justice
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. LaNina N Cooke
|
|
62460
|
CRJ
|
458
|
EAL
|
3.00
|
Criminal Justice Internship*AL
|
Upper Division
|
ACIN
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Elizanne B Warren-Russell
|
History - (HIS)
|
CRN
|
Subject
|
Course
|
Section
|
Credits
|
Title
|
Level
|
Applied Learning Category
|
|
Start Date
|
End Date
|
Days
|
Times
|
Building
|
Room
|
61565
|
HIS
|
114
|
AJ2
|
3.00
|
Western Civilization I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Timothy A Nicholson
|
|
61286
|
HIS
|
115
|
AJ1
|
3.00
|
Western Civilization II
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Marisa A Nicholson
|
|
61285
|
HIS
|
117
|
AJ1
|
3.00
|
World Civilization I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Melixa Abad Izquierdo
|
|
62412
|
HIS
|
118
|
BJ1
|
3.00
|
World Civilization II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Dandan Chen
|
|
61987
|
HIS
|
121
|
AJ1
|
3.00
|
U.S. History to Reconstruction
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Stephen Patnode
|
|
61844
|
HIS
|
121
|
BJ1
|
3.00
|
U.S. History to Reconstruction
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Stephen Patnode
|
|
62594
|
HIS
|
122
|
AJ1
|
3.00
|
U.S. History Since Reconstruction
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Larry K Menna
|
|
62238
|
HIS
|
127
|
BJ1
|
3.00
|
Sports in American History
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Larry K Menna
|
|
62414
|
HIS
|
213
|
AJ1
|
3.00
|
Peoples and Cultures of Asia
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Dandan Chen
|
|
62596
|
HIS
|
270
|
AJ1
|
3.00
|
Genocide in the Twentieth Century
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Jeffrey S Gaab
|
|
62418
|
HIS
|
320
|
AJ1
|
3.00
|
Europe Since the Industrial Revolution
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Jeffrey S Gaab
|
|
61843
|
HIS
|
335
|
AJ1
|
3.00
|
Gender and Technology in Historical Perspectives
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Stephen Patnode
|
|
62243
|
HIS
|
340
|
BJ1
|
3.00
|
History of Public Health Care and Medicine
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Stephen Patnode
|
|
62626
|
HIS
|
341
|
AJ1
|
3.00
|
Terrorism and the Modern World
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Robert Saunders
|
|
62628
|
HIS
|
341
|
BJ1
|
3.00
|
Terrorism and the Modern World
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Robert Saunders
|
|
62475
|
HIS
|
342
|
AJ1
|
3.00
|
The History of Television
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Larry K Menna
|
|
62598
|
HIS
|
344
|
BJ1
|
3.00
|
Sports History Since 1945
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Larry K Menna
|
Medical Laboratory Science - (MLS)
|
CRN
|
Subject
|
Course
|
Section
|
Credits
|
Title
|
Level
|
Applied Learning Category
|
|
Start Date
|
End Date
|
Days
|
Times
|
Building
|
Room
|
62288
|
MLS
|
236
|
EAL
|
1.00
|
Histological Techniques*AL
|
|
ACPR
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Susan L Conforti
|
|
62387
|
MLS
|
460L
|
EJ1
|
1.00
|
Medical Laboratory Science Capstone
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Christine M Nebocat
|
|
62289
|
MLS
|
481
|
EAL
|
1.00
|
Adv Pract Immunohematology*AL
|
Upper Division
|
ACPR
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Susan L Conforti
|
|
62668
|
MLS
|
482
|
EAL
|
1.00
|
Adv Prac in Clinical Chem*AL
|
Upper Division
|
ACPR
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Christine M Nebocat
|
|
62291
|
MLS
|
483
|
EAL
|
1.00
|
Prac in Molecular Pathology*AL
|
Upper Division
|
ACPR
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Rita Austin
|
|
62292
|
MLS
|
484
|
EAL
|
1.00
|
AdvPracClinicalMicrobiology*AL
|
Upper Division
|
ACPR
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Rita Austin
|
|
62293
|
MLS
|
491
|
EAL
|
2.00
|
Immunohematology Practicum*AL
|
Upper Division
|
ACPR
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Susan L Conforti
|
|
62294
|
MLS
|
492
|
EAL
|
2.00
|
Clinical CHM&Serology Pract*AL
|
Upper Division
|
ACPR
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Christine M Nebocat
|
|
62295
|
MLS
|
493
|
EAL
|
2.00
|
Hematology&Urinalysis Pract*AL
|
Upper Division
|
ACPR
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Christine M Nebocat
|
|
62296
|
MLS
|
494
|
EAL
|
2.00
|
Microbiology Practicum*AL
|
Upper Division
|
ACPR
|
|
May 30, 2023
|
Aug 16, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Rita Austin
|
Mathematics - (MTH)
|
CRN
|
Subject
|
Course
|
Section
|
Credits
|
Title
|
Level
|
Applied Learning Category
|
|
Start Date
|
End Date
|
Days
|
Times
|
Building
|
Room
|
60171
|
MTH
|
110
|
A01
|
3.00
|
Statistics
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
08:00 am - 10:00 am
|
HALE
|
222
|
|
Instructor:
Dr. Donna M D'Ambrosio
|
|
60172
|
MTH
|
110
|
A02
|
3.00
|
Statistics
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
10:10 am - 12:10 pm
|
GLSN
|
220
|
|
Instructor:
Linda J Barahal Norman
|
|
61098
|
MTH
|
110
|
CJ1
|
3.00
|
Statistics
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jul 25, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Margaret Massone
|
|
62170
|
MTH
|
116
|
A01
|
4.00
|
College Algebra
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
10:10 am - 12:50 pm
|
GLSN
|
122
|
|
Instructor:
Laura Benvenuto
|
|
60176
|
MTH
|
129
|
A01
|
4.00
|
Precalculus
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
10:10 am - 12:50 pm
|
GLSN
|
326
|
|
Instructor:
Janet B Emproto
|
|
62303
|
MTH
|
129
|
AJ1
|
4.00
|
Precalculus
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Donald R Coscia
|
|
62046
|
MTH
|
129
|
AJ2
|
4.00
|
Precalculus
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Ahmad M Alzaghal
|
|
60177
|
MTH
|
129
|
APM
|
4.00
|
Precalculus
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTR
|
06:00 pm - 08:40 pm
|
GLSN
|
220
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
W
|
06:00 pm - 08:40 pm
|
GLSN
|
220
|
|
Instructor:
Linda J Barahal Norman
|
|
60180
|
MTH
|
130
|
A02
|
4.00
|
Calculus I with Applications
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
10:10 am - 12:50 pm
|
HALE
|
222
|
|
Instructor:
Dr. Worku T Bitew
|
|
60181
|
MTH
|
130
|
APM
|
4.00
|
Calculus I with Applications
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTR
|
06:00 pm - 08:40 pm
|
BUSC
|
223
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
W
|
06:00 pm - 08:40 pm
|
BUSC
|
223
|
|
Instructor:
Isben Jeudy
|
|
62304
|
MTH
|
130
|
BJ1
|
4.00
|
Calculus I with Applications
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Yajun Yang
|
|
60182
|
MTH
|
130
|
BPM
|
4.00
|
Calculus I with Applications
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
06:00 pm - 08:40 pm
|
BUSC
|
315
|
|
Instructor:
Dr. Safwan Akbik
|
|
62047
|
MTH
|
151
|
B01
|
4.00
|
Calculus II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
10:10 am - 12:50 pm
|
BUSC
|
315
|
|
Instructor:
Dr. Carlos A Marques
|
|
60184
|
MTH
|
236
|
BPM
|
3.00
|
Calculus II with Applications
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
08:10 pm - 10:10 pm
|
GLSN
|
104
|
|
Instructor:
Dr. Arshad Imam
|
|
60185
|
MTH
|
245
|
A01
|
3.00
|
Linear Algebra
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
10:10 am - 12:10 pm
|
WHIT
|
217
|
|
Instructor:
Dr. Loucas Chrysafi
|
|
62420
|
MTH
|
253
|
A01
|
4.00
|
Differential Equations
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
03:05 pm - 05:40 pm
|
GLSN
|
227
|
|
Instructor:
David D Phillips
|
|
62689
|
MTH
|
346
|
INA
|
3.00
|
Continuous Time Finance
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Chunhui Yu
|
|
62150
|
MTH
|
390
|
A01
|
3.00
|
Methods in Operations Research
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTWR
|
03:00 pm - 05:00 pm
|
GLSN
|
104
|
|
Instructor:
Richard Pollard
|
Physics and Physical Science - (PHY)
|
CRN
|
Subject
|
Course
|
Section
|
Credits
|
Title
|
Level
|
Applied Learning Category
|
|
Start Date
|
End Date
|
Days
|
Times
|
Building
|
Room
|
61230
|
PHY
|
135L
|
A01
|
0.00
|
College Physics I Laboratory
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTW
|
10:25 am - 12:15 pm
|
LUPT
|
235
|
|
Instructor:
Dr. Yaping Li
|
|
61232
|
PHY
|
135L
|
A02
|
0.00
|
College Physics I Laboratory
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTW
|
08:00 am - 09:50 am
|
LUPT
|
235
|
|
Instructor:
Dr. Charles R Berger
|
|
61234
|
PHY
|
135L
|
A03
|
0.00
|
College Physics I Laboratory
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTW
|
02:45 pm - 04:35 pm
|
LUPT
|
235
|
|
Instructor:
Dr. Yuri Janssen
|
|
61237
|
PHY
|
135L
|
APM
|
0.00
|
College Physics I Laboratory
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTW
|
08:25 pm - 10:15 pm
|
LUPT
|
235
|
|
Instructor:
Dr. Yuen Chinn
|
|
61229
|
PHY
|
135T
|
A01
|
4.00
|
College Physics I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTW
|
08:00 am - 10:15 am
|
LUPT
|
239
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
R
|
08:00 am - 12:15 pm
|
LUPT
|
239
|
|
Instructor:
Dr. Yaping Li
|
|
61231
|
PHY
|
135T
|
A02
|
4.00
|
College Physics I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTW
|
10:00 am - 12:15 pm
|
LUPT
|
243
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
R
|
08:00 am - 12:15 pm
|
LUPT
|
243
|
|
Instructor:
Dr. Charles R Berger
|
|
61233
|
PHY
|
135T
|
A03
|
4.00
|
College Physics I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTW
|
12:20 pm - 02:35 pm
|
LUPT
|
239
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
R
|
12:20 pm - 04:35 pm
|
LUPT
|
239
|
|
Instructor:
Dr. Yuri Janssen
|
|
61236
|
PHY
|
135T
|
APM
|
4.00
|
College Physics I
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTW
|
06:00 pm - 08:15 pm
|
LUPT
|
239
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
R
|
06:00 pm - 10:15 pm
|
LUPT
|
239
|
|
Instructor:
Dr. Yuen Chinn
|
|
61239
|
PHY
|
136L
|
APM
|
0.00
|
College Physics II Laboratory
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTW
|
06:00 pm - 07:50 pm
|
LUPT
|
238
|
|
Instructor:
Dr. Paul S Papenhausen
|
|
61241
|
PHY
|
136L
|
B01
|
0.00
|
College Physics II Laboratory
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTW
|
10:25 am - 12:15 pm
|
LUPT
|
238
|
|
Instructor:
Dr. Charles R Berger
|
|
61243
|
PHY
|
136L
|
B02
|
0.00
|
College Physics II Laboratory
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTW
|
08:00 am - 09:50 am
|
LUPT
|
238
|
|
Instructor:
Dr. Diomaris Padilla
|
|
61603
|
PHY
|
136L
|
BPM
|
0.00
|
College Physics II Laboratory
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTW
|
06:00 pm - 07:50 pm
|
LUPT
|
238
|
|
Instructor:
Joshua Yun
|
|
61238
|
PHY
|
136T
|
APM
|
4.00
|
College Physics II
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTW
|
08:00 pm - 10:15 pm
|
LUPT
|
233
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
R
|
06:00 pm - 10:15 pm
|
LUPT
|
233
|
|
Instructor:
Dr. Paul S Papenhausen
|
|
61240
|
PHY
|
136T
|
B01
|
4.00
|
College Physics II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTW
|
08:00 am - 10:15 am
|
LUPT
|
239
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
R
|
08:00 am - 12:15 pm
|
LUPT
|
239
|
|
Instructor:
Dr. Charles R Berger
|
|
61242
|
PHY
|
136T
|
B02
|
4.00
|
College Physics II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTW
|
10:00 am - 12:15 pm
|
LUPT
|
243
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
R
|
08:00 am - 12:15 pm
|
LUPT
|
243
|
|
Instructor:
Dr. Diomaris Padilla
|
|
61602
|
PHY
|
136T
|
BPM
|
4.00
|
College Physics II
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTW
|
08:00 pm - 10:15 pm
|
LUPT
|
233
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
R
|
06:00 pm - 10:15 pm
|
LUPT
|
243
|
|
Instructor:
Joshua Yun
|
|
61249
|
PHY
|
143L
|
A01
|
0.00
|
General Physics I (Calculus) Lab
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTW
|
10:25 am - 12:15 pm
|
LUPT
|
237
|
|
Instructor:
Dr. Lloyd Makarowitz
|
|
61248
|
PHY
|
143T
|
A01
|
4.00
|
General Physics I (Calculus)
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
MTW
|
08:00 am - 10:15 am
|
LUPT
|
233
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
R
|
08:00 am - 12:15 pm
|
LUPT
|
233
|
|
Instructor:
Dr. Lloyd Makarowitz
|
|
61463
|
PHY
|
144L
|
B01
|
0.00
|
General Physics II (Calculus) Lab
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTW
|
10:25 am - 12:15 pm
|
LUPT
|
237
|
|
Instructor:
Dr. Lloyd Makarowitz
|
|
61250
|
PHY
|
144T
|
B01
|
4.00
|
General Physics II (Calculus)
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTW
|
08:00 am - 10:15 am
|
LUPT
|
233
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
R
|
08:00 am - 12:15 pm
|
LUPT
|
233
|
|
Instructor:
Dr. Lloyd Makarowitz
|
Psychology - (PSY)
|
CRN
|
Subject
|
Course
|
Section
|
Credits
|
Title
|
Level
|
Applied Learning Category
|
|
Start Date
|
End Date
|
Days
|
Times
|
Building
|
Room
|
62202
|
PSY
|
101
|
AJ1
|
3.00
|
Introduction to Psychology
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Michael J Figuccio
|
|
61994
|
PSY
|
101
|
AJ2
|
3.00
|
Introduction to Psychology
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Michael J Figuccio
|
|
61715
|
PSY
|
101
|
BJ1
|
3.00
|
Introduction to Psychology
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Sayeedul Islam
|
|
62186
|
PSY
|
101
|
BJ2
|
3.00
|
Introduction to Psychology
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
David A Brocker
|
|
62102
|
PSY
|
232
|
AJ1
|
3.00
|
Child Development
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Marla F Jorgensen
|
|
62567
|
PSY
|
232
|
BJ1
|
3.00
|
Child Development
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Kathryn M Hauschild
|
|
62610
|
PSY
|
234
|
BJ1
|
3.00
|
Social Psychology
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Marybeth A Apriceno
|
|
62332
|
PSY
|
253
|
AJ1
|
3.00
|
Life Span Development
|
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Barbara Pezzanite
|
|
62561
|
PSY
|
253
|
BJ1
|
3.00
|
Life Span Development
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Barbara Pezzanite
|
|
62563
|
PSY
|
315
|
B01
|
3.00
|
Abnormal Psychology
|
Upper Division
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
MTWR
|
10:10 am - 12:10 pm
|
GLSN
|
122
|
|
Instructor:
Dr. Christine M Feeley
|
|
60214
|
PSY
|
331
|
AJ1
|
3.00
|
Industrial / Organizational Psychology
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Jennifer Gonder
|
|
61995
|
PSY
|
331
|
AJ2
|
3.00
|
Industrial / Organizational Psychology
|
Upper Division
|
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Jennifer Gonder
|
|
61064
|
PSY
|
331
|
BJ1
|
3.00
|
Industrial / Organizational Psychology
|
|
|
|
Jul 10, 2023
|
Aug 09, 2023
|
TBA
|
TBA
|
ON
|
LINE
|
|
Instructor:
Dr. Sayeedul Islam
|
|
62697
|
PSY
|
443
|
INA
|
3.00
|
Applied PSY:Sr Project II*AL
|
Upper Division
|
ACIN
ACUR
|
|
May 30, 2023
|
Jun 29, 2023
|
TBA
|
TBA
|
OFF
|
CAMP
|
|
Instructor:
Dr. Michael J Figuccio
|